Statybos taisyklės

Statybos taisyklės – tai konkrečių statinių, jų dalių, konstrukcijų ir elementų, statybinių tyrinėjimų, statybos produktų projektavimo ir projektų analizės, statinio rengimo ir jo naudojimo bei techninės priežiūros būdų visuma. Statybos taisyklės apibrėžia statybų praktikos nuostatas ir įvardija atitinkamas procedūras, kuriomis realizuojami statybos techniniai reglamentai. Tinkamai parengtos statybos taisyklės užtikrina sklandų darbą statybų metu, rūpinasi darbuotojų saugumu ir padeda išvengti sunkiai ištaisomų klaidų.

Statybos taisyklės yra privalomos, jei jos yra įrašytos į rangos ar projektavimo sutartį, jei planuojama rengti ypatingo statinio projektą arba atlikti ypatingo statinio rengimo darbus ir įgyti numatytos veiklos atestatą.

UAB „AKILUS“ siekia sudaryti tikslią, šiuolaikišką ir patogią statybos darbų technologijų bei kokybės reikalavimų sistemą. Nors numatytos taisyklės orientuotos į skirtingus klientų poreikius, vienas svarbiausių šių taisyklių tikslų yra pateikti aiškiai struktūruotus reglamentus tiems statybos dalyviams, kurių tiesioginė veikla yra susijusi su konkrečių statybos projektų įgyvendinimu. Statybos taisyklėmis siekiama formuoti ir rūpintis gerąja statybų praktika, užtikrinti tinkamą darbų atliktį ir darbuotojų saugumą statybų metu. Rengiant aiškiai apibrėžtų taisyklių sąrašą, sudaromos visos sąlygos efektyviam jo naudojimui.

UAB „AKILUS“ ne tik teikia profesionalią konsultaciją bendrųjų statybos darbų (statinių griovimo, konstrukcijų montavimo, stogų įrengimo, apdailos kūrimo ir t. t.) taisyklių rengimo klausimais, bet ir rūpinasi visa statybų eiga, t. y. padeda planuoti inžinerinių tinklų rengimo, projektavimo, atliekų sąvartynų įrengimo, automobilinių kelių tiesimo ir kitus su statybų veikla susijusius darbus.

Tinkamai parengtos statybos taisyklės užtikrina optimaliausius rezultatus įmonėse, užsiimančiose statybos technine veikla. Dėl šios priežasties gerėja įmonės santykiai su užsakovais ir partneriais, keičiasi įmonės valdymo niuansai, lengvėja statybos procesas, aiškėja darbų kokybės valdymo tvarka, pasiekiami kur kas efektyvesni rezultatai kitose veiklos srityse.

UAB „AKILUS“ KONSULTUOJA ĮMONES RENGIANT TOKIAS AKTUALIOS REDAKCIJOS STATYBOS TAISYKLES:

·     ST „Bendrieji statybos ( žemės, statinių griovimo, betonavimo; gelžbetoninių, metalinių, medinių konstrukcijų montavimo; mūro, stogų įrengimo, apdailos ir kt.) darbai“

·     ST „Statinių inžinerinių sistemų (vandentiekio, nuotekų šalintuvo, šildymo, šaldymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, dujofikavimo ir kt.) montavimo darbai“.

·     ST „Inžinerinių tinklų (vandentiekio, nuotakyno, šilumos tiekimo vamzdynų, skirstomųjų dujotiekių, elektros tiekimo, technologinių vamzdynų ir kt.) įrengimo darbai“.

·     ST „Statinio inžinerinių sistemų (vidaus gaisrinio vandentiekio, stacionariųjų gaisrų gesinimo, dūmų ir šilumos valdymo) bei lauko gaisrinio vandentiekio tinklų įrengimo darbai“.

·     ST „Betranšėjo lauko inžinerinių tinklų klojimo darbai“.

·     ST „Katilinių įrengimo darbai“.

·     ST „Apsauginės ir gaisrinės signalizacijos įrengimo darbai“.

·     ST „Elektrotechnikos darbai“.

·     ST „Ventiliuojamųjų fasadų apdailos lakštinėmis medžiagomis darbai“.

·     ST „Nekilnojamojo kultūros paveldo tvarkybos darbai“.

·     ST „Projektavimo darbų organizavimas“

·     ST „Atliekų sąvartynų įrengimo ir uždarymo statybos darbai“.

·     ST „Aukštuminių dūmtraukių statybos ir remonto darbai“.

·     ST „Įrenginių ir konstrukcijų apsaugos nuo korozijos ir hidroizoliacijos darbai“.

·     ST „Įrenginių ir vamzdynų techninės izoliacijos įrengimo darbai“.

·     ST „Betoninių ir epoksidinių liejamųjų grindų dangų įrengimo darbai“.

·     ST „Biodujų jėgainių statybos darbai“.

·     ST „Plieninių konstrukcijų, technologinių įrenginių bei vamzdynų montavimo darbai“.

·     ST „Saulės šildomo vandens sistemos įrengimo darbai“.

·     ST „Automobilių kelių ir gatvių tiesimo darbai“.